Dziś jest 22 września A.D. 2019 - Dwudziesta piąta Niedziela zwykła
 

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziś, na godzinę 18.30, zapraszam na nabożeństwo ekspiacyjno – błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem na zakończenie Narodowego Kongresu Trzeźwości.
 2. Spotkanie szkolnego koła Caritas odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 września, o godzinie 17.15.
 3. W najbliższy piątek, 29 września, zapraszam na uroczystą Mszę św. oraz procesję ku czci św. Michała Archanioła na godzinę 19.15.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 18.00, a w niedziele o 18.30.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pana Marka Kędziorka, który w związku z 70. rocznicą urodzin bł. ks. Jerzego przybliży nam osobę i wspomnienia Kapłana Męczennika. W tym dniu będzie można także obejrzeć wystawę o bł. ks. Jerzym.
 6. Pod chórem trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Stop aborcji”.
 7. W przyszłą niedzielę Koło przyjaciół Radia Maryja będzie zbierać ofiary na działalność mediów katolickich w Polsce.
 8. Nasza Parafia organizuje wyjazd do Władysławowa w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Bliższe informacje zamieszczone są na plakacie.
 9. Serdecznie dziękuję za wspieranie działalności charytatywnej naszej parafii. Dzięki ofiarom fundowane są codzienne posiłki dla pięćdziesięciorga dzieci z 4 szkół. Polecam tę inicjatywę dalszej ofiarności Parafian.
 10. Trwa w naszym kościele Międzynarodowy Festiwal Organowy. Finałowy koncert odbędzie się w sobotę, 30 września, o godzinie 19.15. Przy organach zasiądzie Bart Rodyns – organista z Belgii.
 11. Dzieło Biblijne zaprasza na wykłady z Pisma Świętego, które odbędą się w parafii pw. św. Antoniego z Padwy. Wykłady prowadzi ks. dr Piotr Waszak – wykładowca Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 27 września, o godzinie 19.00.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Halina Bielicka

† Halina Widerkiewicz

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.09.23 18:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka