Dziś jest 27 października A.D. 2020 -
 

XVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj kończy się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp. Prosimy, aby pojazdy ustawiać wokół kościoła – będzie można przyjąć poświęcone breloczki i obrazki ze św. Krzysztofem.
 2. Także dzisiaj przypada wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy w sposób szczególny o naszych dziadkach – zmarłym wypraszając dar życia wiecznego a dla żyjących potrzebne łaski i siły oraz Błogosławieństwo Boże.
 3. W czwartek, po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata a po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 5. W przyszłą niedzielę odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja. Tego dnia można będzie w naszym kościele uzyskać odpust zupełny – tzw. Porcjunkuli.
 6. Trwa XVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, która dotrze na Jasnogórski szczyt w najbliższy piątek, około południa - otoczmy wszystkich pątników naszymi modlitwami a także podejmijmy zaproszenie do duchowego pielgrzymowania.
 7. Dla nas, szczególnym zaproszeniem do podjęcia pielgrzymkowego trudu będzie tradycyjna, XXXI Pielgrzymka Maksymiliańska, która wyruszy z naszego kościoła w piątek, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.
 8. W naszej parafii organizowany jest wakacyjny, intensywny kurs przedmałżeński, który odbywać się będzie w dniach 14 – 16 sierpnia. Bliższe informacje oraz zapisy na stronie internetowej (www.coijak.org.pl).
 9. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 10. Z radością informujemy o zakończeniu renowacji bocznych drzwi w głównym wejściu do naszej świątyni. Wyrażamy wielką wdzięczność jednemu z naszych parafian, który sfinansował to przedsięwzięcie, jak i wykonawcom prac. W miesiącu sierpniu planujemy odnowienie środkowych drzwi oraz krzyża misyjnego.
 11. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły: Proszę, zobacz mnie – o indywidualnym podejściu do wychowania dzieci oraz budowaniu z nimi silnych relacji oraz Zachować się jak trzeba – o cieniu, jaki na sprawiedliwych księży i świeckich rzucają afery pedofilskie w Kościele.
 13. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium autorstwa szesnastowiecznego polskiego kompozytora Jana Podbielskiego.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Mieczysław Patocki

† Mariusz Ciski

† Sławomir Siemiontkowski

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.07.25 17:35, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka